UniCal

Çizgi Film ve Animasyon Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Dide Akdağ Satır’ın kişisel sergisi, 21 Nisan-11 Mayıs tarihleri arasında İKÜSAG Sergi Salonu’nda ziyaret edilebilecek.

Online

Çizgi Film ve Animasyon Bölümü, öğrencilerin kariyer planlama süreçlerine destek olmak amacıyla “Animasyon Sohbetleri 4” başlıklı e-seminer düzenleyecek. Paw Yapım ve Reklam Kurucusu Pınar Aygün’ün konuşmacı olarak deneyimlerini öğrencilerle paylaşacağı etkinlik, 21 Nisan Çarşamba günü saat 11.00’de CATS üzerinden gerçekleştirilecek.

Online

Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü, klasik Türk Edebiyatının önemli eserlerinden biri olan “Leyla ile Mecnun” hikâyesinin edebiyatımızdaki yerine ve önemine değinmek amacıyla “Prof. Dr. İskender Pala ile Leyla ile Mecnun Okumaları” başlıklı webinar düzenleyecek. Etkinlik, 21 Nisan 2021 Çarşamba günü 14.00-16.00 saatleri arasında Adobe Connect Sanal Sınıf Uygulaması üzerinden gerçekleştirilecek.

Online

İKÜ Kültür Noktası; afetlerden korunma ve afet anında durum yönetimi hakkında farkındalık kazandırmak amacıyla 21 Nisan Çarşamba günü 17.00'de "Temel Afet Bilgisi Eğitimi"ni düzenleyecek. Uşak Üniversitesi'nden Eğitmen Yenal Yıldırım'ın konuşmacı olacağı eğitim Adobe Connect Sanal Sınıf Uygulaması üzerinden gerçekleştirilecek.

Online

Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü, genlerle ilgili ortaya atılan hipotezlerden günümüzdeki proteomik çalışmalara kadar gelişen süreç üzerine genel bir bakış sunmak amacıyla “Güncel Proteomik Yaklaşımlar” başlıklı webinar düzenleyecek. Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden Prof. Dr. Murat Kasap’ın konuşmacı olacağı etkinlik, 21 Nisan Çarşamba günü saat 20.30’da CATS üzerinden gerçekleştirilecek.

Online

İKÜ AGMER ile Yönetim Danışmanları Derneği iş birliğinde, 21 Nisan Çarşamba günü saat 21.00’de “Pandemi Sonrası Aile İşletmelerini Neler Bekliyor?” başlıklı e-panel düzenlenecek. Dr. Engin Sağdıç, Mutlu Metal Yönetim Kurulu Üyesi Gülesin Atalay ve Dr. Fatih Anıl’ın konuşmacı olacakları etkinlik, ZOOM platformu ile Yönetim Danışmanları Derneği Youtube kanalı üzerinden gerçekleştirilecek. Youtube link: https://www.youtube.com/c/YönetimDanışmanlarıDerneği

Online

İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü, “Yapı Bilgisi ve Malzeme II” dersi kapsamında yapı sektörünün önde gelen firmalarından Dupont/Corian’ı konuk edecek. Firma temsilcisi Emre Palit’in konuşmacı olacağı etkinlik, 22 Nisan Perşembe günü saat 12.00’de CATS üzerinden gerçekleştirilecek.

Online

Hukuk Fakültesi tarafından üniversitemizin tüm öğrencilerine açık olarak düzenlenen “Hukuk Okuryazarlığı Sertifika Eğitim Programları” devam ediyor. Hukuk Fakültesi akademisyenlerinden Dr. Öğr. Üyesi Nihal Ural'ın vereceği "Kira Hukuku Sertifika Programı" eğitimi, 22 Nisan Perşembe günü 15.00-17.00 saatleri arasında Adobe Connect Sanal Sınıf Uygulaması üzerinden gerçekleştirilecek.

Online

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) Öğrenci Yaşam, Kariyer ve Mezun Danışma Birimi (Kültür Noktası), düşünülmeyeni düşünerek sorgulamadan sonuca ulaşmanın yollarını tartışmak amacıyla “Matematik Felsefesi ve Düşünce Atölyesi”ni düzenlemeye devam ediyor. Bilişim&Yönetim Danışmanı Numan Aydınoğlu tarafından verilecek eğitim, 22 Nisan Perşembe günü 16.00-18.00 saatleri arasında CATS üzerinden gerçekleştirilecek.

Online

Radyo. Televizyon ve Sinema Bölümü, “Sinemasal Buluşmalar Söyleşi Serisi” kapsamında kısa filmlerde senaryo yazımı ve kısa film yönetimi süreçleri hakkında katılımcıları bilgilendirmek amacıyla webinar düzenleyecek. Senarist & Yönetmen Ziya Demirel’in konuşmacı olacağı etkinlik, 22 Nisan Perşembe günü saat 18.00’de Adobe Connect Sanal Sınıf Uygulaması üzerinden gerçekleştirilecek.

Online

Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı

Ataköy Yerleşkesi

İKÜ Atatürkçü Düşünce Kulübü ile Atatürk İlkeleri ve İnkılâp Tarihi Araştırma ve Uygulama Merkezi iş birliğinde, “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlamaları” kapsamında “Husumet Dünyası’na Karşı Kurulan Türkiye Büyük Millet Meclisi” başlıklı webinar düzenlenecek. Prof.Dr. Ergün Aybars’ın konuşmacı olacağı etkinlik, 23 Nisan Cuma günü saat 13.00’te Adobe Connect Sanal Sınıf Uygulaması üzerinden gerçekleştirilecek.

Online

İKÜ Genç TEMA Kulübü, “23 Nisan Ulusal Egemenil ve Çocuk Bayramı” kapsamında doğanın çocuk üzerindeki etkileri, çocuklara nasıl doğa bilinci kazandırılacağı, doğa sevgisi ve bilinci ile yetişen çocukların dünyaya ve ülkeye kazandıracakları gibi konuların konuşulacağı “Doğa ve Çocuk” başlıklı webinar düzenleyecek. Öğretmen Cevat Ayna’nın konuşmacı olacağı etkinlik, 23 Nisan Cuma günü saat 21.00’de @ikugenctemaaa Instagram hesabı üzerinden gerçekleştirilecek.

Online

İKÜ Mimarlık Fakültesi, “Doğal Yapı Malzemelerinin Çağdaş Üretim ve Uygulama Yöntemleri” konulu sertifika programı düzenleyecek. Mimarlık Bölümü akademisyenlerindne Dr. Öğr. Üyesi Nevzat Ömer Saatcıoğlu’nun vereceği eğitim programı, 24 Nisan-6 Haziran tarihleri arasında (10.00-13.30 saatleri) hafta sonları online olarak düzenlenecek. Program için: https://www.iku.edu.tr/sites/default/files/inline-files/dogal-yapi-malzemeleri-sertifika-programi.pdf

Online

Ek Süre Hakkı Kazanmış Ön lisans Öğrencileri için BAHAR Yarıyılı (1. Yarıyıl) Sonu 2.ve 4. Sınav Hakkı Başvuruları Başlangıç

Ataköy Yerleşkesi

20-21 Bahar YY Sınav Prog. ORİON girişBaşlangıç

Ataköy Yerleşkesi

20-21 Bahar YY Dersten Çekilme ve Danışman Onayı Başlangıç

Ataköy Yerleşkesi

İletişim Sanatları Bölümü, reklam alanında çalışan mezunlarımızın deneyimlerini öğrencilerimiz ile paylaşmalarını sağlamak amacıyla “Mezun Söyleşileri”ni düzenleyecek. Titrifikir Reklam Metin Yazarı Yasir Kalın’ın konuşmacı olacağı etkinlik, 26 Nisan Pazartesi günü saat 12.30’da Adobe Connect Sanal Sınıf Uygulaması üzerinden gerçekleştirilecek.

Online

Kültür Noktası, gündelik yaşamı kolaylaştıran uygulamaları tanıtmak amacıyla “Gündelik Hayatta İşimize Yarayacak Dijital Uygulamalar” başlıklı webinar düzenleyecek. Eğitmen Yunus Emre Benli’nin konuşmacı olacağı etkinlik, 26 Nisan Pazartesi günü saat 19.00’da Adobe Connect Sanal Sınıf Uygulaması üzerinden gerçekleştirilecek.

Online

Kültür Noktası, öğrencilerimizi alanında uzman isimlerle bir araya getirerek kariyer planlama süreçlerine destek olmak amacıyla “Şimdi ve Gelecekte Yaşam Kültürü Akademisi”ni düzenlemeye devam ediyor. Kültür Noktası Birim Başkan Yardımcısı Mücella Ezgin’in konuşmacı olacağı “Gündelik Hayatta İşimize Yarayacak Dijital Uygulamalar” başlıklı webinar, 26 Nisan Pazartesi günü saat 19.00’da Adobe Connect Sanal Sınıf Uygulaması üzerinden gerçekleştirilecek.

Online

Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü, İKÜ öğrenci, akademik ve idari personel ile mezunlara yönelik sağlık ve mutluluk temalı webinar düzenleyecek. Psikoloji Bölüm Başkanımız Prof. Dr. Önder Kavakçı’nın konuşmacı olacağı etkinlik, 27 Nisan Salı günü saat 10.30’da Adobe Connect Sanal Sınıf Uygulaması üzerinden gerçekleştirilecek.

Online

Kültür Noktası, öğrenci ve mezunlarımızda farkındalık oluşturmak amacıyla “Sosyal Girişimcilik” başlıklı webinar düzenleyecek. Eğitmen Yunus Emre Benli’nin konuşmacı olacağı etkinlik, 27 Nisan Salı günü saat 19.00’da Adobe Connect Sanal Sınıf Uygulaması üzerinden gerçekleştirilecek.

Online

Felsefe Kulübü, felsefe tarihinin önemli düşünürlerinden Spinoza’nın felsefi yaklaşımı konusunda öğrencileri bilgilendirmek amacıyla webinar düzenleyecek. Kırklareli Üniversitesi’nden Arş. Gör. Dr. Dr. Eylem Canaslan’ın konuşmacı olacağı etkinlik, 27 Nisan Salı günü saat 19.00’da ZOOM platformu üzerinden gerçekleştirilecek.

Online

Kültür Noktası, öğrencilerimizi alanında uzman isimlerle bir araya getirerek kariyer planlama süreçlerine destek olmak amacıyla “Şimdi ve Gelecekte Yaşam Kültürü Akademisi”ni düzenlemeye devam ediyor. Kültür Noktası Birim Başkan Yardımcısı Mücella Ezgin’in konuşmacı olacağı “Sosyal Girişimcilik” başlıklı webinar, 27 Nisan Salı günü saat 19.00’da Adobe Connect Sanal Sınıf Uygulaması üzerinden gerçekleştirilecek.

Online

İKÜ Fen-Edebiyat Fakültesi, Temel Fen ve Sosyal Bilimler alanında araştırma-inceleme bakımından önemli olan çalışmaların paylaşılması amacıyla “Kahve Bahane Buluşmaları”nı düzenlemeye devam ediyor. Fizik Bölümü öğretim üyelerimizden Prof. Dr. Dursun Koçer'in konuşmacı olacağı “Kâğıdın Uygarlık Tarihindeki Yeri” başlıklı e-seminer, 28 Nisan Çarşamba günü 15.00-17.00 saatleri arasında CATS platformu üzerinden gerçekleştirilecek.

Online

Mimarlık Bölümü, mimarlığın bir parçası olan cephe tasarımı uygulaması hakkında öğrencilere bilgi verilmesi amacıyla “Mimarlıkta Teoriden Pratiğe Geçiş” başlıklı webinar düzenleyecek. Çuhadaroğlu firmasından Pazarlama Müdürü İnşaat Yüksek Mühendisi Ali Tuna Şenatlı ile Kıdemli Satış Temsilcisi Yüksek Mimar Dilara Dağlı’nın konuşmacı olacakları etkinlik, 28 Nisan Çarşamba günü saat 15.00’te Microsoft Teams üzerinden gerçekleştirilecek.

Online

İKÜ Meslek Yüksekokulu, öğrencilerin kariyer planlama süreçlerine destek olmak amacıyla “Havacılık Söyleşileri-2” başlıklı e-seminer düzenleyecek. Çelebi Hava Servisi Genel Müdürü Osman Yılmaz’ın konuşmacı olacağı etkinlik, 28 Nisan Çarşamba günü saat 20.00’de Adobe Connect Sanal Sınıf Uygulaması üzerinden gerçekleştirilecek.

Online

Mimarlık Bölümü, “MIMY0411 dersi kapsamında” İstanbul’da gerçekleştirilen mega projelerle ilgili bilgi almak ve konuyu tartışmaya açmak amacıyla “İstanbul'da Mega Projeler ve Etkileri Üzerine” başlıklı e-seminer düzenleyecek. Yıldız Teknik Üniversitesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü’nden Doç. Dr. Senem Kozaman’ın konuşmacı olacağı etkinlik, 29 Nisan Perşembe günü saat 10.00’da CATS üzerinden gerçekleştirilecek.

Online

Kültür Noktası, öğrencilerimizi alanında uzman isimlerle bir araya getirerek kariyer planlama süreçlerine destek olmak amacıyla “Şimdi ve Gelecekte Yaşam Kültürü Akademisi”ni düzenlemeye devam ediyor. CEHAMER'den Dr. Öğr. Üyesi Münevver Mertoğlu’nun konuşmacı olacağı “Pandemi Sürecinin Çocuk ve Ebeveynlerin Kontrol Edilemeyen Öfke ve Şiddet Davranışlarına Etkileri” başlıklı webinar, 29 Nisan Perşembe günü saat 14.30’da Adobe Connect Sanal Sınıf Uygulaması üzerinden gerçekleştirilecek.

Online

Hukuk Fakültesi tarafından üniversitemizin tüm öğrencilerine açık olarak düzenlenen “Hukuk Okuryazarlığı Sertifika Eğitim Programları” devam ediyor. Hukuk Fakültesi akademisyenlerimizden Dr. Öğr. Üyesi Cüneyt Bellican ile Dr. Öğr. Üyesi Safiye Nur Bağrıaçık Simil'in vereceği "FSEK ve Haksız Rekabet Boyutuyla Fikri Haklar Sertifika Programı" eğitimi, 29 Nisan Perşembe günü 15.00-17.00 saatleri arasında Adobe Connect Sanal Sınıf Uygulaması üzerinden gerçekleştirilecek.

Online

Kültür Noktası, dijital ekonomide değişen ve dönüşen meslekler hakkında öğrencileri bilgilendirmek amacıyla “Mesleklerin Geleceği ve Dijital Dünyanın Yeni İş Tanımları” başlıklı webinar düzenleyecek. Kültür Noktası Birim Başkan Yardımcısı Mücella Ezgin’in konuşmacı olacağı etkinlik, 29 Nisan Perşembe günü saat 15.00’te Adobe Connect Sanal Sınıf Uygulaması üzerinden gerçekleştirilecek.

Online

İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü, İç Mekan tasarımında önemli bir öge olan aydınlatma konusunu öğrencilere aktarmak amacıyla “Aydınlatma Üzerine” başlıklı webinar düzenleyecek. Mimar & Aydınlatma Tasarım Uzmanı Nergiz Arifoğlu ve Faruk Uyan’ın konuşmacı olacakları etkinlik, 29 Nisan Perşembe günü saat 16.30’da Microsoft Teams üzerinden gerçekleştirilecek.

Online

20-21 Bahar YY Sınav Prog. ORİON giriş Bitiş

Ataköy Yerleşkesi

20-21 Bahar YY Dersten Çekilme Bitiş

Ataköy Yerleşkesi

Ek Süre Hakkı Kazanmış Ön lisans Öğrencileri için BAHAR Yarıyılı (1. Yarıyıl) Sonu 2.ve 4. Sınav Hakkı Başvuruları Bitişi

Ataköy Yerleşkesi

Mimarlık Fakültesi ile Çuhadaroğlu iş birliğinde, 30 Nisan 2021 Cuma günü saat 15.00’te "Transition from Theory to Practice in Architecture (Mimarlıkta Teoriden Pratiğe Geçiş)" başlıklı e-seminer düzenlenecek. Firmayı, marka ve ürünleri Pazarlama Müdürü İnşaat Y. Mühendisi Ali Tuna Şenatlı, mimarlığın cephe tasarımındaki ve uygulamasındaki konumlanması konularını ise Kıdemli Satış Temsilcisi Y. Mimar Dilara Dağlı aktaracak. Etkinlik İngilizce olarak gerçekleştirilecek.

Online

İç Mimarlık Yüksek Lisans Programı, “Tasarım Kuramı Seminer Dizisi” kapsamında “Sinemasal Mekanlar: Üretim, Kurgu, Sergileme” başlıklı webinar düzenleyecek. “İÇMY0105 Tasarım Kuramı” dersi kapsamında 30 Nisan Cuma günü saat 16.00’da Microsoft Teams uygulaması üzerinden gerçekleştirilecek etkinliğe, Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nden Dr. Öğr. Üyesi Ekin Pınar konuşmacı olarak katılacak.

Online

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) Öğrenci Yaşam, Kariyer ve Mezun Danışma Birimi (Kültür Noktası), düşünülmeyeni düşünerek sorgulamadan sonuca ulaşmanın yollarını tartışmak amacıyla “Matematik Felsefesi ve Düşünce Atölyesi”ni düzenlemeye devam ediyor. Bilişim&Yönetim Danışmanı Numan Aydınoğlu tarafından verilecek eğitim, 30 Nisan Cuma günü 16.00-18.00 saatleri arasında CATS üzerinden gerçekleştirilecek.

Online

Kültür Noktası, Akran Mentorları ve birinci sınıf öğrencilerimizin motivasyonlarını ve üniversiteye aidiyetlerini artırmak amacıyla 30 Nisan Cuma günü saat 17.00’de Adobe Connect Sanal Sınıf Uygulaması üzerinden motivasyon programı düzenleyecek.

Online

İKÜMED, “Westend - Batının Sonu” oyununu online olarak öğrenci ve mezunlarımızla buluşturuyor. DasDas Tiyatro tarafından sahnelenecek oyuna, 30 Nisan Cuma günü saat 20.45’te https://dasdasonline.com/ linki üzerinden erişebilirsiniz.

Online

Emek ve Dayanışma Günü

Ataköy Yerleşkesi

21-22 Eğitim-Öğretim Yılı Yabancı Uyruklu Öğrenci (YÖS) Kayıtları

Ataköy Yerleşkesi

20-21 Bahar YY Dersten Çekilme Danışman Onayı Son Gün

Ataköy Yerleşkesi

İstanbul Kültür Üniversitesi Mimarlık Bölümü 3 Mayıs - 24 Haziran 2021 tarihleri arasında "Erişebilirlik Uzmanlığı Sertifika Programı"nı düzeleyecek. Program dahilindeki dersleri tamamlayanalara sertifika verilecek eğitim online olarak gerçekleştirilecek.

Online

Hukuk Fakültesi tarafından üniversitemizin tüm öğrencilerine açık olarak düzenlenen “Hukuk Okuryazarlığı Sertifika Eğitim Programları” devam ediyor. "Gencim Haklıyım Sertifika Programı" başlıklı eğitim, 3 Mayıs Pazartesi günü 14.00-18.00 saatleri arasında Adobe Connect Sanal Sınıf Uygulaması üzerinden gerçekleştirilecek.

Online

Hukuk Fakültesi tarafından üniversitemizin tüm öğrencilerine açık olarak düzenlenen “Hukuk Okuryazarlığı Sertifika Eğitim Programları” devam ediyor. Hukuk Fakültesi akademisyenlerinden Dr. Öğr. Üyesi Nazlı Hilal Demir ve Arş. Gör. Ali Erdoğan'ın vereceği "Toplumsal Cinsiyet ve Hukuk Sertifika Programı" eğitimi, 3 Mayıs Pazartesi günü 14.00-17.00 saatleri arasında Adobe Connect Sanal Sınıf Uygulaması üzerinden gerçekleştirilecek.

Online

İKÜ Kültür Noktası'nın 2020-2021 Akademik Yılı mentorlarına özel gerçekleştireceği programda, öğrencilerin Linkedin profillerini geliştirmeleri üzerine bilgi paylaşımı ve uygulamalar yapılacak. 3 Mayıs Pazartesi günü saat 17.00'de Adobe Connect Sanal Sınıf Uygulaması üzerinden gerçekleştirilecek etkinliğin moderatörlüğünü, Kültür Noktası Birim Başkan Yardımcısı Mücella Ezgin üstlenecek.

Online

İKÜ Kültür Noktası; Web 2.0 araçlarını tanıtmak, iş ve eğitim hayatında kullanımlarına dair uygulamalar yapmak amacıyla 4 Mayıs Salı günü 19.00'da "Eğitim ve İş Hayatında WEB 2.0" etkinliğini düzenleyecek. Bilfen Koleji'nden İngilizce Öğretmeni - Eğitmen Yağmur Toka'nın konuşmacı olacağı etkinlik Adobe Connect Sanal Sınıf Uygulaması üzerinden gerçekleştirilecek.

Online

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ile T.C. Ticaret Bakanlığı iş birliğinde, öğrencilere Ürün Güvenliği ve Türkiye Uygulamaları kapsamında bakış açısı kazandırmak amacıyla “Ürün Güvenliği Semineri” düzenlenecek. T.C. Ticaret Bakanlığı’ndan Ürün Güvenliği Uzmanı İdat Erdener’in konuşmacı olacağı etkinlik, 5 Mayıs Çarşamba günü saat 18.00’de ZOOM platformu üzerinden gerçekleştirilecek.

Online

Kültür Noktası, öğrenci ve mezunlarımıza farkındalık kazandırmak amacıyla “Sivil Toplum ve Sivil Toplum Kuruluşları” başlıklı webinar düzenleyecek. Eğitmen Yunus Emre Benli’nin konuşmacı olacağı etkinlik, 5 Mayıs Çarşamba günü saat 19.00’da Adobe Connect Sanal Sınıf Uygulaması üzerinden gerçekleştirilecek.

Online